Bujinkan Lietuva +10 metų veiklos paminėjimas

Bujinkan veiklos Lietuvoje užuomazgos pradžią galime laikyti Ninjutsu pradininko Zenono Urbono suorganizuotų tarptautiniu seminaru, kuris įvyko 2000 metais. Šiais metais į Lietuvą dviems dienoms atvyko mokytojas SteffenFrochlich (INAG vadovas). Šis pirmasis seminaras drauge su mokytoju Zenonu Urbonu buvo organizuojamas talkinant jo vyresniesiems mokiniams Ugniui Bareikiui, Artūrui Voiničiui, Andriui Baškatovui, Andriui Zaidovui, jo metu mokytojui Zenonui Urbonui buvo suteiktas shodan (1 Dan) meistro vardas. 2001 metais Zenono Urbono mokinys Andrius Zaidovas, gavęs mokytojo Steffen Frohlich rekomendaciją išvyko trejus metus gyventi ir studijuoti Bujinkan Budo Taijutsu į Airiją pas meistrą Steve Byrne (Bujinkan pradininkas Airijoje). 2003 metais seminaro Lietuvoje metu rekomenduojant Zenonui Urbonui, Steffen Frohlich suteikė shodan (1 Dan) meistro vardą dviems mokiniams Ugniui Bareikiui ir Andriui Zaidovui. 2004 metais prieš grįžtant gyventi į Lietuvą, mokytojas Steve Byrne rekomenduoja Andriui vykti į Japoniją ir tęsti treniruotes pagrindinėje Bujinkan Hombu Dojo. Tai pavyksta padaryti po intensyvių metų pasiruošimo Lietuvoje. 2005 liepą Andrius Zaidovas, pirmasis iš Baltijos valstybių, peržengia HombuDojo Japonijoje slenkstį ir lieka šioje šalyje 9 savaičių intensyvioms treniruotėms. Grįžtant iš Japonijos į Lietuvą ir lankant savo mokytoją bei įkvepėją Airijoje, Steve Byrne, šis jam perduoda savo juodą diržą, kaip simbolį ir palaikymo ženklą Budoka kelyje. Ryšys su Japonija ir Airija nenutrūksta. Kasmet 9 ir daugiau savaitėms vykstant į Japoniją ir progai pasitaikius aplankant mokytoją Airijoje. 2008 metais Japonijoje Andrius Zaidovas, pirmasis Baltijos šalių regione, inicijuojant sensei Toshiro Nagato išlaiko sakki išbandymą ir įgyja shidoshi mokytojo statusą, pripažįstamą tarptautinės Bujinkan organizacijos. 2014 metais soke Masaaki Hatsumi, pritariant mokytojams DaiShihan ToshiroNagato, DaiShihan Yukio Noguchi, Andriui Zaidovui įteikia Shihan (10 Dan) sertifikatą.


Ši Budoka kelionė ir Bujinkan Dojo Lietuva veikla nebūtų įmanoma be visų, kurie treniravosi, treniruojasi siekdami pažinti save ir šį kovos meną, kasdien peržengdami Dojo slenkstį.


Tie, kurie drauge su Andriumi Zaidovu sugebėjo nuvykti, pasisemti žinių į Japoniją ir jomis dalintis grįžus t.y. Marius Galinis (2011 m.), Andrius Baškatovas (2012), Algimantas Kensminas (2013) Ilja Krickij (2014), Bernardas Petrauskas (2015).


Taip pat mokytojai Vidmantas Kochnovskis ir Laurynas Šalčius, kurių uolaus ryžto ir nuolatinių treniruočių dėka Bujinkan Lietuva turi savo Hombu Dojo.


Minint šią "kelionę" bei sukaktį Sausio 23 dieną, pasveikinti atvyko Steve Byrne vyresnysis mokinys Alan Butler, kuris dalinosi kovos meno patirtimi vienos dienos seminare. Dojo aplankė istoriniai Bujinkan Lietuvoje užuomazgų pradžios mokiniai Artūras Voinič, Andrius Baškatovas, Ugnius Bareikis drauge su Ninjutus pradininkų Lietuvoje Zenonu Urbonu.


Dėkui visiems,

Stiprybės ir jėgų Budo kelyje.
#Bujinkan #Seminaras #Straipsniai

Featured Posts
Naujos publikacijos
Archivas
Pasirinkti žymę
No tags yet.